Radców i adwokatów (a także aplikantów!) chętnych do udzielania pomocy prawnej pro bono w punkcie na Daszyńskiego 19 (przy Centrum Wielokulturowy Kraków) serdecznie zapraszamy do zapisywania się na dyżury. Dyżury odbywają się na Daszyńskiego 19 w Krakowskiej Radzie Seniorów przy Krakowskim Centrum Wielokulturowym. Dyżur może trwać 2 lub 4 godziny w jednym dniu. Kontakt na Daszyńskiego: 887 202 701. 

 

 

 

Dołącz do zespołu wolontariuszy i wolontariuszek Centrum Wielokulturowego w Krakowie, którego operatorem jest zaprzyjaźniona z nami fundacja Internationaler Bund Polska! Tak jak oni możesz zaangażować się w pomoc uchodźcom oraz uchodźczyniom z Ukrainy i stać się początkiem zmiany!
 
Wejdź do pliku z harmonogramem, wybierz arkusz z interesującą Cię lokalizacją i wpisz swoje imię i nazwisko na wybraną zmianę. Zauważ, że niektóre pozycje wymagają znajomości np. języka ukraińskiego lub rosyjskiego. Harmonogram znajdziesz TUTAJ.
 
Główne punkty pomocy, w których angażujemy wolontariuszy:
 
MAGAZYN NA AL. DASZYŃSKIEGO 16
 
Miejsce przyjmowania od darczyńców i wydawania potrzebującym artykułów tj. kosmetyki, art. higieniczne, jedzenie, zabawki, rzeczy do spania, leki.
 
  * PRZYKŁADOWE ZADANIA WOLONTARIUSZY: organizacja i wydawanie paczek/produktów, rejestracja przybywających, prowadzenie statystyk, asystowanie potrzebującym
  * WOLONTARIUSZE: Na każdej zmianie potrzebujemy 7 osób, w tym co najmniej 2 osoby mówiące w języku ukraińskim/rosyjskim
 
SZAFA DOBRA AL. POKOJU 44
 
Miejsce przyjmowania i wydawania odzieży i obuwia potrzebującym.
 
* PRZYKŁADOWE ZADANIA WOLONTARIUSZY:
 
* Kolejka: informacja, kontrola kolejki
* Check in: kontrola dokumentów uprawniających do otrzymania pomocy, liczenie osób wchodzących i wychodzących, witanie beneficjentów, liczenie wydawanych przedmiotów
* Szafa: asystowanie beneficjentów, restock, przymierzalnia, kącik dla dzieci
* Magazyn: sortowanie ubrań, przyjmowanie transportów
* Pomieszczenia socjalne: sprzątanie kuchni i łazienki, przygotowywanie napojów dla wolontariuszy
* Flexible: zadania specjalne

Wolontariat w Centrum Wielokulturowym

Jestem radcą prawnym albo adwokatem!

Chcesz do nas dołączyć?

Zakres wolontariatu

Miminalny okres wolontariatu w Centrum wynosi 1 miesiąc. Preferujemy jednak osoby, które zainteresowane są dłuższą współpracą. Długotrwałym wolontariuszom oferujemy szkolenia i chętnie przyjmujemy ich jako członków Stowarzyszenia. Zakres godzinowy wolontariatu ustalany jest indywidualnie i zależy od zadań przeznaczonych dla danej osoby. W niektórych przypadkach możliwa jest także współpraca zdalna, nie wymagająca fizycznej obecności wolontariusza w naszym biurze.

 

 

 

Jeśli lubisz wyzwania, znasz języki obce i chcesz pomagać innym, nie czekaj! Wyślij swoje krótkie CV i list motywacyjny na adres rekrutacja@pomocprawna.org i zostań naszym wolontariuszem!

 

Chcesz dołączyć do naszego zespołu? Zawsze informujemy o trwających rekrutacjach. Śledź nasz profil Facebook i zaglądaj na stronę, żeby być na bieżąco! Zachęcamy też do dołączenia do naszej grupy dla wolontariuszy na Facebooku!

Kogo szukamy?

Nasze Centrum skupia się przede wszystkim na zapewnianiu cudzoziemcom, bezpaństwowcom i uchodźcom bezpłatnej pomocy prawnej. Z tego względu większość naszego zespołu stanowią prawnicy, posługujący się kilkoma językami obcymi. Nie oznacza to jednak, że osoby nie będące prawnikami nie są w Centrum mile widziane. Wręcz przeciwnie! Stale poszukujemy wsparcia osób, które mają w sobie energię i pasję, podzielają wiarę w idee praw człowieka i zgadzają się z naszą misją statutową.

 

 

 

Chętnie przyjmujemy na praktyki studenckie osoby, które znają język polski, rosyjski i angielski i są zainteresowane tematyką uchodźczą. Współpracujemy jednak również z osobami znającymi inne języki obce, które wspierają nas jako tłumacze języka arabskiego, perskiego czy innych, potrzebnych w danej sprawie języków. Naszymi praktykantami często są też studenci filologii, stosunków międzynarodowych czy różnych specjalności kulturoznawstwa. Zaangażowanie takich osób w danym czasie zależy od prowadzonych przez nas działań i projektów. Często szukamy też wolontariuszy do konkretnych zadań i wtedy upowszechniamy informację o naborze na Facebooku. 

 

To jednak nie wszystko. Jesteśmy otwarci nie tylko na studentów - praktykantów, ale na wolontariuszy i to w każdym wieku! Jeżeli chcesz włączyć się w nasze działania, ale nie jesteś pewien, czy posiadasz odpowiednie umiejętności, napisz do nas, wspólnie zastanowimy się nad formą współpracy!

 

  1. pl
  2. en
  3. ru
  4. uk

PILNY NABÓR - WOLONTARIAT DLA UKRAINY!

Wolontariat w Centrum Pomocy Prawnej

Twoje wsparcie pozwoli nam kontynuować
bezpłatną pomoc prawną dla uchodźców w Polsce!

KRS: 0000113676

Nr konta: 65 1160 2202 0000 0000 4950 8531

Ta strona internetowa została zrobiona w 

  kreatorze www WebWave.