Chcesz do nas dołączyć?

Zakres wolontariatu

Miminalny okres wolontariatu w Centrum wynosi 1 miesiąc. Preferujemy jednak osoby, które zainteresowane są dłuższą współpracą. Długotrwałym wolontariuszom oferujemy szkolenia i chętnie przyjmujemy ich jako członków Stowarzyszenia. Zakres godzinowy wolontariatu ustalany jest indywidualnie i zależy od zadań przeznaczonych dla danej osoby. W niektórych przypadkach możliwa jest także współpraca zdalna, nie wymagająca fizycznej obecności wolontariusza w naszym biurze.

 

 

 

Jeśli lubisz wyzwania, znasz języki obce i chcesz pomagać innym, nie czekaj! Wyślij swoje krótkie CV i list motywacyjny na adres rekrutacja@pomocprawna.org i zostań naszym wolontariuszem!

 

Chcesz dołączyć do naszego zespołu? Zawsze informujemy o trwających rekrutacjach. Śledź nasz profil Facebook i zaglądaj na stronę, żeby być na bieżąco! Zachęcamy też do dołączenia do naszej grupy dla wolontariuszy na Facebooku!

Kogo szukamy?

Nasze Centrum skupia się przede wszystkim na zapewnianiu cudzoziemcom, bezpaństwowcom i uchodźcom bezpłatnej pomocy prawnej. Z tego względu większość naszego zespołu stanowią prawnicy, posługujący się kilkoma językami obcymi. Nie oznacza to jednak, że osoby nie będące prawnikami nie są w Centrum mile widziane. Wręcz przeciwnie! Stale poszukujemy wsparcia osób, które mają w sobie energię i pasję, podzielają wiarę w idee praw człowieka i zgadzają się z naszą misją statutową.

 

 

 

Chętnie przyjmujemy na praktyki studenckie osoby, które znają język polski, rosyjski i angielski i są zainteresowane tematyką uchodźczą. Współpracujemy jednak również z osobami znającymi inne języki obce, które wspierają nas jako tłumacze języka arabskiego, perskiego czy innych, potrzebnych w danej sprawie języków. Naszymi praktykantami często są też studenci filologii, stosunków międzynarodowych czy różnych specjalności kulturoznawstwa. Zaangażowanie takich osób w danym czasie zależy od prowadzonych przez nas działań i projektów. Często szukamy też wolontariuszy do konkretnych zadań i wtedy upowszechniamy informację o naborze na Facebooku. 

 

To jednak nie wszystko. Jesteśmy otwarci nie tylko na studentów - praktykantów, ale na wolontariuszy i to w każdym wieku! Jeżeli chcesz włączyć się w nasze działania, ale nie jesteś pewien, czy posiadasz odpowiednie umiejętności, napisz do nas, wspólnie zastanowimy się nad formą współpracy!

 

  1. pl
  2. en
  3. ru
  4. uk

Wolontariat w Centrum Pomocy Prawnej

Twoje wsparcie pozwoli nam kontynuować
bezpłatną pomoc prawną dla uchodźców w Polsce!

KRS: 0000113676

Nr konta: 65 1160 2202 0000 0000 4950 8531