Zostań naszym Patronem!

Link do naszego profilu znajdziecie tutaj: https://patronite.pl/CPPHN

 

Wsparcie przez ten serwis ma dla nas bardzo duże znaczenie, ponieważ, mimo że jednorazowo kwoty wsparcia są mniejsze, wiemy, że jest grupa osób chcąca nas wspierać przez dłuższy okres czasu.

 

 

Za każde, nawet najmniejsze wsparcie bardzo dziękujemy.

 

Darczyńcami mogą być osoby fizyczne i osoby prawne (firmy, spółki itd.). Stowarzyszenia i fundacje korzystają z ofiarności zarówno jednych, jaki i drugich.

 

Pamiętaj, że kwotę darowizny przekazaną dla Centrum, jako dla organizacji pożytku publicznego, możesz odpisać od podatku! Jeśli darczyńca chciałby skorzystać z ulgi z racji przekazania darowizny, wówczas podstawą przyjmowania darowizny przez organizację są cele, dla których została ona powołana (zapisane w jej statucie),w przypadku Centrum powinna być to więc „darowizna na rzecz organizacji pożytku publicznego, na rzecz udzielania bezpłatnej pomocy prawnej dla osób wykluczonych”, lub „na rzecz  upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka”

 

Osoba prywatna - Darowizny na działalność pożytku publicznego odliczamy od podstawy opodatkowania, którą jest kwota dochodu. Kwota, jaką odliczamy, nie może być wyższa niż 6% naszego dochodu (czyli przychodu pomniejszonego o koszt jego uzyskania).

 

Osoba prawna - Od podstawy opodatkowania można odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 10% uzyskanego dochodu.

 

Dane do wpłat:

Nr konta: 65 1160 2202 0000 0000 4950 8531

IBAN: PL65 1160 2202 0000 0000 4950 8531

SWIFT/BIC: BIGBPLPW

Bank Millennium S.A

 

Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć

Ul. Krowoderska 11/7

31-141 Kraków

 

„darowizna na rzecz organizacji pożytku publicznego, na rzecz udzielania bezpłatnej pomocy prawnej dla osób wykluczonych”

 

„darowizna na rzecz organizacji pożytku publicznego, na rzecz  upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka”

Wpłać nam darowiznę!

Odpisz nam o swój 1%!

Numer KRS: 0000113676

Dane do odpisania nam 1% podatku:

 

Centrum Pomocy Prawnej im Haliny Nieć jest organizacją pozarządową pożytku publicznego założoną w 2002 r. w Krakowie. Głównym celem działania Centrum ochrona praw człowieka poprzez świadczenie bezpłatnej pomocy prawnej. Centrum koncentruje się na pomocy dla cudzoziemców poszukującym w Polsce ochrony przed prześladowaniem oraz uchodźcom.

 

Przez 19 lat działalności udzieliliśmy bezpłatnej pomocy prawnej ponad 16 tys. osób, w większości były to osoby ubiegające się o udzielenie ochrony międzynarodowej przebywające w otwartych lub strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców. Pomoc prawna ta była i jest świadczona jednak nie tylko w siedzibie Centrum w Krakowie czy za pomocą środków komunikacji na odległość, ale również na miejscu, w ośrodkach, gdzie pracownicy Centrum realizują liczne delegacje służbowe. Ponadto odwiedzają też przejścia graniczne, a obecnie także placówki Straży Granicznej na granicy polsko - białoruskiej, gdzie przebywają osoby zatrzymane po przekroczeniu granicy. Do tej pory, przez wiele lat, te wyjazdy były realizowane za pomocą samochodu prywatnego użyczonego do biura przez pracowników Centrum. Liczne w ostatnim czasie wyjazdy, i zużywanie się auta sprawiły jednak, że samochód ten wymaga kapitalnego remontu silnika, a Centrum aby móc realizować kolejne wyjazdy w tym roku musiało wynająć samochód. Na dłuższą metę taka opcja jest jednak kosztowna i mniej opłacalna niż zakup używanego samochodu, który stałby się własnością Stowarzyszenia i mógłby być swobodnie wykorzystywany w kolejnych misjach.

 

Dlatego prosimy Cię o wsparcie naszej zrzutki, dzięki której będziemy mogli dalej aktywnie działać na rzecz uchodźców w Polsce. Link do zrzutki: klik!

 

Nasza pomoc prawna była, jest i zawsze będzie całkowicie bezpłatna. Koszty funkcjonowania stowarzyszenia, pensje dla naszego zespołu oraz koszty projektów finansujemy ze środków grantowych, środków przekazanych w ramach 1% oraz z darowizn osób nas wspierających.  Od kilku lat borykamy się z ogromnymi trudnościami w zapewnieniu ciągłości finansowania, dlatego bardzo prosimy Cię o przekazanie nam swojego:
 

Odpisując nam 1% podatku w zeznaniu rocznym PIT. Nawet niewielkie kwoty, mogą złożyć się na znaczną sumę,
która pozwoli nam kontynuować nasze działania!

Dziękujemy!

  1. pl
  2. en
  3. ru
  4. uk

 

 

Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć

ul. Krowoderska 11/7     

31-141 Kraków

 

Prosimy o Twoje wsparcie!

Ваша підтримка дозволить нам продовжувати надавати

безкоштовну правову допомогу для біженців у Польщі!

KRS: 0000113676

Nr konta: 65 1160 2202 0000 0000 4950 8531

Ta strona internetowa została zrobiona w 

  kreatorze www WebWave.