Chcesz do nas dołączyć?

Zakres wolontariatu

Miminalny okres wolontariatu w Centrum wynosi 1 miesiąc. Preferujemy jednak osoby, które zainteresowane są dłuższą współpracą. Długotrwałym wolontariuszom oferujemy szkolenia i chętnie przyjmujemy ich jako członków Stowarzyszenia. Zakres godzinowy wolontariatu ustalany jest indywidualnie i zależy od zadań przeznaczonych dla danej osoby. W niektórych przypadkach możliwa jest także współpraca zdalna, nie wymagająca fizycznej obecności wolontariusza w naszym biurze.

 

 

 

Jeśli lubisz wyzwania, znasz języki obce i chcesz pomagać innym, nie czekaj! Wyślij swoje krótkie CV i list motywacyjny na adres rekrutacja@pomocprawna.org i zostań naszym wolontariuszem!

 

Chcesz dołączyć do naszego zespołu? Zawsze informujemy o trwających rekrutacjach. Śledź nasz profil Facebook i zaglądaj na stronę, żeby być na bieżąco! Zachęcamy też do dołączenia do naszej grupy dla wolontariuszy na Facebooku!

Kogo szukamy?

Nasze Centrum skupia się przede wszystkim na zapewnianiu cudzoziemcom, bezpaństwowcom i uchodźcom bezpłatnej pomocy prawnej. Z tego względu większość naszego zespołu stanowią prawnicy, posługujący się kilkoma językami obcymi. Nie oznacza to jednak, że osoby nie będące prawnikami nie są w Centrum mile widziane. Wręcz przeciwnie! Stale poszukujemy wsparcia osób, które mają w sobie energię i pasję, podzielają wiarę w idee praw człowieka i zgadzają się z naszą misją statutową.

 

 

 

Chętnie przyjmujemy na praktyki studenckie osoby, które znają język polski, rosyjski i angielski i są zainteresowane tematyką uchodźczą. Współpracujemy jednak również z osobami znającymi inne języki obce, które wspierają nas jako tłumacze języka arabskiego, perskiego czy innych, potrzebnych w danej sprawie języków. Naszymi praktykantami często są też studenci filologii, stosunków międzynarodowych czy różnych specjalności kulturoznawstwa. Zaangażowanie takich osób w danym czasie zależy od prowadzonych przez nas działań i projektów. Często szukamy też wolontariuszy do konkretnych zadań i wtedy upowszechniamy informację o naborze na Facebooku. 

 

To jednak nie wszystko. Jesteśmy otwarci nie tylko na studentów - praktykantów, ale na wolontariuszy i to w każdym wieku! Jeżeli chcesz włączyć się w nasze działania, ale nie jesteś pewien, czy posiadasz odpowiednie umiejętności, napisz do nas, wspólnie zastanowimy się nad formą współpracy!

 

  1. pl
  2. en
  3. ru
  4. uk

Szukamy kogoś takiego jak Ty!

Wolontariat w Centrum Pomocy Prawnej

Twoje wsparcie pozwoli nam kontynuować
bezpłatną pomoc prawną dla uchodźców w Polsce!

KRS: 0000113676

Номер счета: 65 1160 2202 0000 0000 4950 8531

Ta strona internetowa została zrobiona w 

  kreatorze www WebWave.